Report – Surfkemp Peniche 2011-I.

Tento kemp bol zatiaľ najmenší čo do počtu účastníkov, ale zato bol úplne bezproblémový a maximálne chilloutový. Z organizátorov v Júni nemohli prijsť ani Havo ani Matúš, a tak mi najviac pomáhala Katka a náš nový kontakt v Peniche – Duncan, ktorý spolu zo svojou ženou Claire ponúkajú skvelé ubytovanie priamo v Peniche pri pláži Papoa.

Surfovanie sme tradične zahájili na pláži v zálive ale menšie vlnky nás donútili navštíviť aj Almagreiru, Baleal a Molhe Leste, kde som stihol aj svoju prvú session na skutočných Supertubos s našim inštruktorom Paulom. Zo začiatočníkov prejavil najväčší talent Martin z Bratislavy a tešíme sa aj z prekrásnej vlny ktorú dala Renča až po piesok 🙂

Highlightom kempu bola určite návšteva Quiksilver Pro Portugal v nedaľekej Ericeire kde sa predstavili hlavne budúce hviezdy svetových rebríčkov ako Julian Wilson, John John Florence, Jay Quinn, Jeremy Flores, Josh Kerr a asi 10 brazílčanov. Návštevu Ericeiry sme spojili s prehliadkou královského mestečka Sintra a výhľadom z najzápadnejšieho kúsku Európy – Cabo da Roca. S českou skupinkou s ktorou som letel až o deň neskôr sme dokonca stihli v Ericeire aj finále a návštevu novučkého surfového hypermarketu ktorý si otvoril miestny matador – Tiago Pires a v ktorom nás okrem predražených cien zaujala už iba pohyblivá dekorácia pod stropom v podobe surfových dosiek na kladkách. Škoda akurát že sme si ani raz nestihli v Ericeire zasurfovať, prvý krát kvôli nedostatku času a druhý krát pre silný onshore.

Tradičnú opekačku sme dali za krásneho svitu mesiaca v splne a stihli sme aj mini výletík do historického Obidos a plavbu na rybárskej loďke kde opäť zahviezdila Renča keď nasmerovala loďku priamo do móla z betónových kvádrov…
Žiadna veľká party sa tentokrát nekonala, hlavne preto že hlavný pařmen – Marťas si privodil úpal a právom si zaslúžil prezývku Lobster. Aj kvoli tomu bola väčšina večerov pokľudná, pri videocoachingu alebo surfovom kine sme si posŕkavali len miestne vínko či Super Bock a akurát posledný večer nám Pavla namiešala perfektnú Caipirinhu, ktorú sme si užili pri svetle sviečok – pretože vypadla elektrina 🙂 Stihli sme aj pravú dedinskú fiestu v mestečku A-da-Gorda kde nám kúpil pivo čašník z reštaurácie kde sme predtým boli na večeri a spievalo sa portugalské karaoke v ktorom sme bohužial nemali šancu uspieť a tak sme sa predčasne pobrali domov.

Po ceste na letisko do Fara som stihol aj surfovanie na najznámejšej Lisabonskej pláži – Costa de Caparica kde sa na mňa pozeralo asi 10000 pupkatých portugalcov polehujúcich na piesku, zatial čo ja som musel dáviať tak 20 duckdivov po každej odjazdenej vlne kým som sa dostal naspäť na lineup. K večeru sa nám stala aj jediná nepríjemnosť celého kempu, pokazilo sa nám turbo na aute a zvyšok cesty sme museli dojsť zo zrýchlením asi tak 5minút z 0 na 100.
Všetko ale dobre dopadlo a po prekvapujúco bezproblémovom lete cez Londýn sme pristali späť v krajne bez mora a pláží a preto sa už tešíme na ďaľší surfkempík.

Ben
Peniche2011A

Pozrite si galériu a video z tohoto kempu:

Peniche2011AGPeniche2011AV

Jeden komentár k článku Report – Surfkemp Peniche 2011-I.

  • Renča píše:

    Zapomněl jsi říct, že potom, co jsem nasměrovala loď na molo a vy se na zádi začli modlit, jsem řekla kapitánovi: “Take it!” a pustila kormidlo 😉

Diskusia je zamknutá.